Fakty

Po polskich drogach jeździ 3 razy więcej kierowców pod wpływem narkotyków niż pijanych.

Około 70% mieszkańców Jamajki przyznaje się do zażywania marihuany.

Od kokainy odpada nos! - zażywanie kokainy może spowodować martwicę tkanki przegrody nosowej, kolejnym etapem jest powstawanie dziur w chrząstce - aż do jej całkowitego zaniku.

90% heroiny przemycanej do Wielkiej Brytanii pochodzi z Afganistanu

Największym producentem opium jest Afganistan

Bangladesz oznacza „kraj ludzi konopi”.

Z jednego hektara konopi można wyprodukować prawie 5 razy więcej papieru, niż z hektara drzew. Papier drzewny można przetworzyć 3 razy, konopny 7 razy.

W latach 1720-1939 Rosja (a później ZSRR) była największym producentem konopi na świecie.

Marihuaną i jej przetworami odurza się ok. 25% ludności całego globu.

Około 50% wszystkich samobójstw popełnianych jest pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Amfetamina wywołuje "formikację" - czyli wrażenie obecności insektów na skórze.

Roztwór kokainy używana jest w okulistyce jako środek miejscowo znieczulający.

Test czy moje dziecko bierze narkotyki

Ten internetowy test na narkotyki będzie dla Ciebie przydatny jeśli wydaje Ci się, że Twoje dziecko zażywa narkotyki lub dopalacze.

Uzależnienie to choroba. Osoba uzależniona - bez różnicy alkoholik czy narkoman - nie sięga po uzależniające substancje, dlatego, że mu one np. smakują, ale dlatego, że organizm potrzebuje ich na sposób fizyczny i psychiczny.

Szczególnie silne są potrzeby psychiczne. Wszelkie "uzależniacze" działają w podobny sposób - pozwalają zapomnieć o smutku, niepowodzeniu, złej sytuacji. Wprowadzają złudne poczucie szczęścia, które trwa tylko przez moment. W żadnym wypadku nie usuwają problemów, jedynie odsuwają je na plan dalszy i potrzebne jest ponowne zażycie, aby nie powróciły.

"Jak sprawdzić czy moje dziecko bierze ?" - obserwuj. Dziecko, nawet to złapane z narkotykiem w reku będzie próbowało wmówić Ci, że "to wcale nie jest tak", a narkotyk jest kolegi. Nasz test naświetli Ci jakie są objawy zażywania oraz jak wyglądają objawy uzależnienia od narkotyków.Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych dalsze rozpowszechnianie treści zawartych w niniejszym serwisie jest zabronione Copyright © 2017 . Zapoznaj sie z regulaminem usługi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dowiedz się czy moje dziecko bierze narkotyki, rozwiąż internetowy test na narkotyki, nasz test czy moje dziecko bierze narkotyki pomoże ci poznać prawdę.